text1

شنبه, 12 اسفند 1402-

بسته حوادث 11 تیر

آزار و شکنجه دختر دانشجو هنگام گرفتن رضایت

پسر جوان که به بهانه گرفتن رضایت دختر جوان را به داخل خودرو کشیده و آزار داده بود، در دادگاه منکر جرایمش شد.

 

بسته حوادث اصلاحی

 

اواخر اردیبهشت امسال دختر ۲۲ ساله‌ای به نام مهشید با مراجعه به پلیس آگاهی تهران از پسری به نام سام به اتهام شکنجه و آزار و اذیت شکایت کرد. دختر دانشجو در شکایت خود گفت‌: مدتی قبل در دانشگاه با پسری به نام آریا آشنا شدم. او همکلاسی‌ام بود و قرار بود با هم ازدواج کنیم. یک شب آریا از بیمارستان تماس گرفت و مدعی شد در دعوای خیابانی زخمی شده و ضارب او پسری به نام سام است. آریا بعد از این‌که از بیمارستان ترخیص شد به دادسرا رفت و شکایتی را علیه سام مطرح کرد. یک روز سام با من تماس گرفت و گفت حرف‌های مهمی دارد که باید به من بگوید. آن‌قدر اصرار کرد تا قبول کردم با او قرار بگذارم. وقتی داخل ماشین او نشستم، درها را قفل کرد و مرا کتک زد.

 

بعد هم مرا آزار داد. تهدیدم کرد اگر شکایت کنم سراغ آریا می‌رود و این بار او را می‌کشد.پس از این شکایت ماموران به بررسی موضوع پرداخته و سام را دستگیر کردند اما او منکر آشنایی با مهشید و آزارش شد. این در حالی بود که پزشکی قانونی شکنجه دختر جوان را تایید کرده بود.به این ترتیب، پرونده برای رسیدگی به شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. در این جلسه مهشید با تکرار شکایتش گفت: سام وقتی متوجه علاقه آریا به من شد، خواست قراری بگذاریم و صحبت کنیم تا من برایش رضایت بگیرم. وقتی به او گفتم آریا رضایت نمی‌دهد، مرا به شدت کتک زد و بدون توجه به التماس‌هایم مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. سپس سام در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرایمش گفت: اتهامم را قبول ندارم او خودش با میل رابطه برقرار کرد. من آریا را نمی‌شناسم و نمی‌دانم چرا این شکایت را مطرح کرده است. پس از رسیدگی به این پرونده قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

 

فاش شدن راز غمناک کوهنورد گمشده الیگودرزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: جسد کوهنورد الیگودرزی بعد از ۴۴ روز امروز یکصد متر پایین‌تر از محل حادثه پیدا شد.

 

علی قدمی امشب با اشاره به اینکه جسد کوهنورد الیگودرزی بعد از ۴۴ روز پیدا شد، عنوان کرد: این کوهنورد ۲۹ اردیبهشت در حین صعود به قله کزینستون بخش ززو ماهرو بوده سقوط می‌کند.

وی بیان کرد: این کوهنورد ۶۵ ساله به داخل رودخانه خروشان سقوط می‌کند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: برای پیدا کردن جسد کوهنوردی چندین مرحله تجسس صورت گرفت و امروز جسد او صد متر پایین‌تر از محل حادثه پیدا شد.

 

اخاذی با فیلم سیاه شیوه متهم ۲۳ ساله

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که با مسموم کردن مالباختگان و تهیه فیلم سیاه از آنان اخاذی می‌کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح جزئیات این پرونده اظهار داشت: اول خرداد مردی جوان حدودا ۳۰ ساله‌ای با حضور در کلانتری ۱۰۸ نواب به مأموران اعلام کرد که فردی به بهانه اجاره مشترک یک واحد مسکونی با وی قرار ملاقات گذاشته اما او را بیهوش کرده و با تهیه فیلم و با وجود سرقت تمامی اموال در زمان بیهوشی با تهدید انتشار فیلم در فضای مجازی اقدام به اخاذی از وی در چندین نوبت کرده و کماکان تهدیدهای خود را ادامه می‌دهد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به شیوه بیهوشی و اقدام به اخاذی» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با هدف پیدا کردن یک هم اتاقی برای زندگی مشترک در محدوده خیابان جیحون، یک آگهی در فضای مجازی منتشر کردم.

پس از مدت کوتاهی، جوانی با من تماس گرفت و در صحبت‌های اولیه، شرایط مرا قبول کرد؛ به همین دلیل برای آشنایی بیشتر و همچنین رؤیت خانه از سوی این شخص با وی قرار ملاقات گذاشته و او نیز به خانه آمد.

این جوان از بنده درخواست مقداری آب و نوشیدنی کرد و من نیز شربت آماده کردم اما در یک لحظه و با سوء استفاده از عدم حضور بنده در اتاق، این شخص شربت مرا مسموم کرد به گونه ای که پس از نوشیدن شربت کاملاً بیهوش شدم.

پس از گذشت ۲۴ ساعت زمانی که به هوش آمدم متوجه شدم، علاوه بر سرقت تمامی اموال باارزش نظیر گوشی تلفن همراه، پول و ...، لباس‌هایم نیز از تن درآورده شده است.

با گذشت مدت کوتاهی از ماجرا و شروع تماس‌های تلفنی و همچنین ارسال فیلمی که در زمان بیهوشی بنده تهیه شده بود، تهدیدها در خصوص انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی آغاز شد و من نیز مجبور شدم در چندین نوبت مبالغی را به حساب‌های اعلامی واریز کنم اما با ادامه تهدیدات تصمیم گرفتم تا موضوع را به پلیس اطلاع دهم.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، طرح شکایت مشابه دیگری به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع گردید که در آن سارق با «تهدید به انتشار فیلم» و همچنین «ادعای بازگرداندن خودروی سرقت شده از مالباخته» اقدام به اخاذی کرده بود.

مالباخته پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در داخل یک قهوه خانه با جوانی حدودا ۲۵ – ۳۰ ساله آشنا شدم.

پس از چند جلسه ملاقات این شخص مرا به منزلش در محدوده خیابان انقلاب دعوت کرد؛ زمانی که داخل خانه بودم این جوان یک نوشیدنی برایم آورد که بلافاصله پس از نوشیدن آن بیهوش شدم؛ پس از گذشت ۲ روز، زمانی که به هوش آمدم متوجه سرقت خودروی شاسی بلند توسان سفیدرنگ و همچنین برداشت بیش از ۳۰ میلیون تومان از حساب کارت عابر بانک خود شدم؛ چراکه سارق در زمان مراجعت مالباخته به سوپرمارکت و در هنگام خرید توسط مالباخته اقدام به سرقت رمز عابربانک کرده بود.

کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تحقیقات اطلاع پیدا کردند که منزلِ واقع در خیابان انقلاب به صورت کوتاه مدت توسط متهم اجاره شده بود.

در ادامه با طرح شکایت تعدادی از بانوان از راننده جوان یک دستگاه خودروی توسان سفیدرنگ کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارق پس از سرقت خودرو با طرح دوستی از طریق فضای مجازی و با معرفی خود به عنوان تاجر و فعال در زمینه خرید و فروش ملک، اعتماد آنها را جلب و در ادامه با تهدید و ضرب و شتم، تعدادی از آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

با توجه به حساسیت ایجاد شده در پرونده و شناسایی تعداد دیگری از شکات، اقدامات ویژه پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد.

با انجام اقدامات تخصصی و بهره گیری از اظهارات شکات و مالباختگان سرانجام مخفیگاه متهم در منزل یکی از بستگانش در شهرستان اسلامشهر شناسایی شد.

متهم در مورخه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ دستگیر و به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهم ۲۳ ساله پرونده، پس از مواجهه حضوری با شکات و مالباختگان و همچنین شواهد و قرائن ارائه شده از سوی کارآگاهان به ناچار به سرقت، اخاذی از شکات و همچنین فریب بانوان تحت عنوان تاجر و ... اعتراف کرد.

در ادامه مقادیری از اموال مالباختگان از قبیل کارت‌های عابر بانک، مقادیری طلاجات و گوشی‌های تلفن همراه از داخل مخفیگاه متهم کشف شد؛ همچنین خودروی توسان متعلق به یکی از شکات پرونده نیز در یک پارکینگ عمومی در محدوده میدان امام حسین کشف و به مالک آن مسترد شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده عنوان داشت: با توجه به اعتراف صریح متهم و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و با هدف شناسایی سایر شکات احتمالی و جرایم ارتکابی متهم، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.

شهر خبر

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در یکشنبه, 11 تیر 1402 14:59

 

 apple1  tel11  insta1
 وب اپلیکیشن  گوگل پلی 3  بازار2
بله2 ایتا  

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش