text1

چهارشنبه, 02 فروردين 1402-

بسته حولدث 20 اسفند

اعتراف بی رحم ترین قاتل در مشهد

جوان 29 ساله‌ای که با انگیزه سرقت چند تکه طلا، نامادری اش را در مشهد خفه کرده بود، پس از یک هفته فرار، با تلاش نیروهای انتظامی در تربت حیدریه دستگیر شد و راز قتل هووی مادرش را فاش کرد.

 

بسته حوادث اصلاحی

 

ساعت 5 بامداد هشتم اسفند، دختر جوانی که با مادرش در شهرک مهرگان مشهد زندگی می کرد از خانه بیرون آمد و سوار بر سرویس کارخانه به محل کارش در تصفیه خانه رفت اما هنوز چند ساعت بیشتر از حضورش در محل کار نگذشته بود که دلشوره عجیبی وجودش را فرا گرفت.

 

او به برادر ناتنی اش که از شب گذشته مهمان آن ها بود، اعتمادی نداشت و احتمال می داد که باز هم ممکن است حادثه ای رخ دهد، چرا که «جواد- ی» (برادر ناتنی) حدود 10 سال قبل که مهمان آن ها بود، طلا های مادرش را سرقت کرد ولی آن زمان مادر دختر جوان از گناه پسر خوانده اش گذشت و با اعلام رضایت در دادگاه، اجازه نداد او راهی زندان شود.

 

اکنون که دوباره بعد از سال ها جواد به خانه نامادری اش آمده بود، شک و تردید دختر جوان را رها نمی کرد، به همین دلیل او حدود ساعت 8 گوشی تلفن را برداشت و از محل کار با مادرش تماس گرفت اما کسی پاسخگوی تلفن نبود! این موضوع بر نگرانی و اضطراب دختر جوان افزود و او چند بار دیگر کلید تماس گوشی تلفن را فشرد ولی از آن سوی خط فقط صدای بوق می شنید. دیگر دلهره هایش رنگ وحشت به خود گرفت و او هراسان و با دستانی لرزان با چند تن از اطرافیانش تماس گرفت و از یکی از آن ها خواست سری به منزل مادرش بزند.


ساعتی بعد این دلشوره ها به حقیقتی تلخ تبدیل و دختر جوان از مرگ مادرش مطلع شد. طولی نکشید که آژیر خودروهای پلیس به صدا درآمد و نوار زردرنگ «ورود به محدوده جرم ممنوع» اطراف منزل رقیه – ض (زن 50 ساله) را احاطه کرد.


با دستور قاضی ویژه قتل عمد مشهد، گروه تخصصی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) در محل حضور یافتند و بدین ترتیب تحقیقات قضایی برای بررسی مرگ زن 50 ساله آغاز شد.


بررسی های مقدماتی نشان داد که رقیه با انسداد راه تنفسی در حالی به قتل رسیده است که چسب نواری پهن سبز رنگی نیز دور دهانش بسته شده بود و قیچی نیز در کنار جسد دیده می شد. دختر جوان که اشک ریزان خود را به منزل رسانده بود، در حالی ماجرای حضور برادر ناتنی اش را برای قاضی دکتر صادق صفری بازگو کرد که مشخص شد 3 عدد النگو و دو گوشواره مادرش نیز سرقت شده است.


با این اظهارات «جواد- ی» تنها مظنون این پرونده جنایی شناخته شد که صبح هنگام از منزل هووی مادرش گریخته بود. دقایقی بعد با دستور قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، بی سیم های پلیس در مراکز انتظامی به صدا درآمد و مشخصات متهم به قتل فراری به همه نیروهای گشتی اعلام شد.

 

همزمان مشخصات متهم در اختیار عوامل انتظامی و امنیتی دیگر شهرستان ها به ویژه نیروهای منطقه انتظامی تربت حیدریه قرار گرفت تا در صورت مشاهده، وی را دستگیر کنند چرا که جواد (متهم) اهل تربت حیدریه بود و در آن شهرستان زندگی می کرد. از سوی دیگر و با راهنمایی های قاضی صفری، گروه ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی دامنه ردزنی های اطلاعاتی را به تربت حیدریه کشاندند و شگردهای تخصصی را برای به دام انداختن متهم فراری به کار گرفتند اما او از حضور در منزلش خودداری می کرد!


بالاخره پس از گذشت یک هفته از ماجرای این جنایت تکان دهنده، شگردهای پلیسی به نتیجه رسید و متهم به قتل 29 ساله در یک عملیات ضربتی و هماهنگ در تربت حیدریه دستگیر و روز بعد (17 اسفند) به مشهد منتقل شد.


با توجه به اهمیت بازجویی سریع از عامل جنایت، وی در حالی که پابندهای آهنین بر ساق پاهایش خودنمایی می کرد، به شهرک مهرگان انتقال یافت و در حضور قاضی ویژه قتل عمد جزئیات قتل نامادری اش را بازگو کرد. او که مدعی بود طلاها را در مسیر حرکت به سوی تربت حیدریه گم کرده است، درباره این ماجرای تلخ گفت: من در کار خرید و فروش ارز و دلار هستم.

 

آن روز هم به خاطر نوسانات قیمت دلار به مشهد آمدم تا دلارهایم را بفروشم ولی از نظر اقتصادی در شرایط بدی قرار داشتم، به همین دلیل تصمیم گرفتم شب را به منزل نامادری ام بروم چرا که او بعد از مرگ پدرم به همراه دخترش در شهرک مهرگان زندگی می کرد. وقتی به منزل آن ها رسیدم، او و دخترش از من پذیرایی کردند و بعد از صرف چای و شام خوابیدیم ولی نامادری‌ام لوازم خانه اش را جمع کرده بود چرا که آن ها خانه دیگری خریده بودند و باید منزل را تخلیه می کردند. وسوسه سرقت طلاهای نامادری‌ام مرا رها نمی کرد و مطمئن بودم که درصورت سرقت، او باز هم رضایت می دهد و نمی گذارد که من به زندان بیفتم!
وسوسه سرقت طلاها همچنان افکارم را مشغول کرده بود چرا که من به قصد دزدیدن النگوها به خانه آن ها آمده بودم! می دانستم خواهر ناتنی ام سپیده دم به سرکار می رود و این بود که حدود ساعت 8 صبح وقتی از خواب بیدار شدم نامادری ام را دیدم که کف پذیرایی نشسته و لوازم را جمع می کند.

 

از پشت سر به او نزدیک شدم و در یک لحظه دهانش را با دست گرفتم و او را روی زمین انداختم. یک بار چسب پهن را که برای بسته بندی لوازم منزل در خانه بود، دور دهانش پیچیدم ولی او با دستش آن را جدا کرد. برای آن که سروصدا نکند گلو و دهانش را محکم گرفته بودم که دیدم بی حرکت شد. خیلی ترسیدم ولی باز هم با همان چسب پهن اطراف دهانش را بستم و بعد هم با قیچی النگوها و گوشواره را بریدم اما قصد قتل نامادری ام را نداشتم به همین دلیل وقتی فهمیدم او همچنان بی حرکت افتاده است با اورژانس تماس گرفتم و خودم از محل فرار کردم و به تربت حیدریه رفتم ولی خبر قتل را در فضای مجازی دیدم و دیگر به خانه نرفتم و... .


با توجه به این که مقام قضایی درباره گم شدن طلاها، اظهارات متهم را منطبق با واقعیت نمی دانست، دستورات ویژه ای را برای بررسی موضوع صادر کرد تا این که مشخص شد «جواد – ی» طلاهای سرقتی را به طور پنهانی در تربت حیدریه به همسرش داده است که تحقیقات در این باره توسط کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی همچنان ادامه دارد و متهم 29 ساله این پرونده جنایی نیز روانه زندان شد.

 

قاتلی که با 4 لیتر بنزین به دنبال آرش 25 ساله بود!

در جنایت هولناکی که به خاطر اختلافات کینه جویانه در مشهد رخ داد، جوان 30 ساله‌ای با ظرف 4 لیتری بنزین در خیابان های کوی سیدی به دنبال انتقام‌جویی وحشتناک بود که طرف مقابل خود قدم در گرداب خون گذاشت.

 

برخی از اهالی خیابان خلج 35 در کوی سیدی مشهد، جوان 30 ساله ای به نام «سلمان» را در حالی دیدند که ظرف 4 لیتری بنزین را در دست داشت و در اوایل شب به جست وجوی جوان 25 ساله ای به نام «آرش» برآمده بود اما جست وجوهای «سلمان» نتیجه نداد و او به خانه بازگشت.


هنوز حس کینه و انتقام‌جویی در وجودش فروکش نکرده بود که گویی آرش متوجه ماجرا شد و خود پا به گرداب خون گذاشت. او به طرف منزل محل سکونت سلمان در خیابان خلج 35 حرکت کرد که ناگهان مقابل منزل درگیری خونباری رخ داد.

 

سلمان و برادرش ابوذر با چماق و چاقو از خانه بیرون آمدند و بدین ترتیب فریادهایی دلخراش و ترسناک فضای سکوت را شکست و ضربات مرگبار بر پیکر آرش (جوان 25 ساله) فرود آمد.
دقایقی بعد آرش که تیغه چاقو قفسه سینه اش را شکافته بود، نقش بر زمین شد و جان سپرد. در همین حال هر دو برادر از صحنه این جنایت وحشتناک گریختند و این گونه پرونده ای جنایی روی میز قاضی ویژه قتل عمد مشهد قرار گرفت. دقایقی بعد قاضی «محمود عارفی راد» با حضور در محل درگیری، تحقیقات قضایی گسترده ای را آغاز کرد.


بررسی های میدانی مقام قضایی بیانگر آن بود که این نزاع مرگبار به دلیل اختلافات و درگیری قبلی بین عوامل نزاع رخ داده است. طولی نکشید که «ابوذر» (متهم 33 ساله) که متاهل است با راهنمایی و دستورات ویژه قاضی «عارفی راد» در پنجه عدالت گرفتار شد و به پلیس آگاهی انتقال یافت اما «سلمان» همچنان فراری است و تحقیقات برای دستگیری وی ادامه دارد.

شهر خبر

 

منتشر شده در شنبه, 20 اسفند 1401 19:57

 

 apple1  tel11  insta1
 وب اپلیکیشن  گوگل پلی 3  بازار2
بله2 ایتا  

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش