text1

چهارشنبه, 10 آذر 1400-

بسته حوادث 20 شهریور

دیده بان هشتم : قتل خونین عروس تهرانی بخاطر مهریه اش
مرد جوانی که متهم است همسرش را به خاطر مهریه‌اش به قصد قتل با ضربات چاقو زخمی کرده‌است، پس از دستگیری مدعی شد که همسرش خودزنی کرده است.

 

بسته حوادث


اوایل تیرماه امسال بود که مردی در تهران با اداره پلیس تماس گرفت و درگیری خونین زن و مردی را در نزدیکی دو راهی قلهک گزارش داد.وقتی مأموران پلیس به محل رسیدند مشاهده کردند زن جوانی با اصابت ضربات چاقو بی‌هوش شده و روی زمین افتاده‌است.
همزمان با انتقال پیکر نیمه جان زن جوان به بیمارستان مأموران پلیس از شاهدان عینی تحقیق کردند. مردی که موضوع را به پلیس خبر داده‌بود، گفت: داخل رستوران نشسته بودم که صدای داد و فریادی از داخل خیابان به گوشم رسید. فکر کردم تصادفی رخ داده است که به سرعت به داخل خیابان آمدم و دیدم زن و مردی داخل خودروی پژو‌۲۰۶ خاکستری با هم درگیر شده‌اند. برای میانجیگری به آن‌ها نزدیک شدم که دیدم مرد جوان با چاقو ضربه به زن جوان زد و بعد او را از داخل خودرو به بیرون پرت کرد. مرد جوان وقتی مرا دید تهدید کرد که به او نزدیک نشوم و بعد هم با خودرواش فرار کرد.
بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد زن زخمی که در یک قدمی مرگ قرار دارد روز حادثه با شوهرش درگیر و زخمی شده است. در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت مأموران پلیس دریافتند زن زخمی پس از چند روز از مرگ نجات یافته و به هوش آمده است. زن جوان بعد از بهبودی نسبی به مأموران گفت: من مهماندار هواپیما هستم. مدتی است من و شوهرم با هم اختلاف داریم و او قصد دارد از من جدا شود و می‌گوید مهریه‌ام را باید به او ببخشم، اما من قبول نمی‌کردم. روز حادثه سر همین موضوع با هم درگیر شدیم که مرا تهدید به قتل کرد و بعد هم با چاقو به من ضربه زد تا مرا به قتل برساند، اما زنده ماندم.

پس از این مأموران پلیس تحقیقات برای دستگیری متهم را آغاز کردند تا اینکه چند روز قبل موفق شدند متهم را دستگیر کنند.

وی در بازجویی‌ها منکر جرم خود شد و در ادعایی گفت: من و همسرم با هم اختلاف داشتیم و همیشه هم درباره مهریه با هم مشاجره می‌کردیم. آن روز داخل خودرو دوباره با هم درگیر شدیم که او شروع به خودزنی کرد و الان هم از من به اتهام اقدام به قتل شکایت کرده‌است.

در حالی که بررسی‌های اولیه حکایت از آن دارد ضربات وارده به زن جوان دگر زنی بوده است نه خود‌زنی، متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی حبیب‌الله صادقی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار کارآگاهان پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

 

الهام برده زندان شیطان بود‌!
دختر 20 ساله به دلیل برقراری رابطه خیابانی زندگی اش نابود شد.
با آن که بارها درباره عواقب تلخ و آبروریزی آشنایی های خیابانی شنیده و خوانده بودم اما متاسفانه من هم مانند خیلی از دختران دیگر فکر می کردم عشق من احساسی و هوس آلود نیست و دختران دیگر اشتباه کرده اند اما ...

دختر 20ساله به نام الهام که به خاطر یک رابطه خیابانی آینده اش را به نابودی کشانده بود در حالی که بیان می کرد از شدت شرم حتی نمی توانم به چشمان پدر و مادرم نگاه کنم، درباره سرنوشت تلخ خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری نجفی مشهد گفت: سه سال پیش در حالی که امتحانات سال آخر دبیرستان را می گذراندم، با «بابک» آشنا شدم. او که مدعی بود عاشقم شده است، شماره تلفنش را به من داد و این گونه رابطه ما شکل گرفت.

بابک مدام از شیک پوشی و ظاهر زیبا و جذاب من سخن می گفت و تمجید می کرد. من هم که تحت تاثیر جملات عاشقانه او قرار گرفته بودم، در حالی به او دل باختم که بارها درباره فرجام این گونه روابط غیرمتعارف و آشنایی های خیابانی قبل از ازدواج شنیده بودم، حتی سرگذشت این عشق و عاشقی ها را در همین ستون در امتداد تاریکی روزنامه خراسان می خواندم. با وجود این خودم را تافته جدا بافته از دیگران می پنداشتم و مانند همه دخترانی که در این دام افتاده اند تصور می کردم عشق من و بابک پاک است و ما با هم ازدواج می کنیم. خلاصه با همین توجیهات احمقانه به این رابطه غیراخلاقی ادامه دادم و بارها با او به مکان های خلوت و خانه های مجردی دوستانش رفتم در حالی که فکر می کردم به زودی با هم ازدواج می کنیم ولی آرام آرام آن تعریف و تمجیدها کم رنگ شد و من تنها مترسکی بودم که باید نیازهای عاطفی او را جبران می کردم. وقتی در این چند سال آن شور و هیجان های عاشقانه رنگ باخت، کم کم بهانه گیری های او نیز شروع شد. حالا اگرچه به راحتی می دانستم اغفال شده ام و هستی و آینده ام را از دست داده ام اما هیچ چاره ای جز ادامه این ارتباط زشت نداشتم چرا که می ترسیدم بابک مرا رها کند و رسوایی بزرگی به بار بیاید. ولی بالاخره این کابوس ترسناک تعبیر شد. در این شرایط که بابک از من خسته شده و چشمان هوس آلودش به دنبال دختران دیگری بود بدون هیچ شرم و حیایی مقابلم ایستاد و گفت: ما نمی توانیم با هم ازدواج کنیم.

با شنیدن این جمله دست و پایم می لرزید. با چشمانی اشک آلود و ملتمسانه از او خواستم حالا که هستی ام بر باد رفته است به خانواده ام رحم کند ولی بابک مرا تهدید کرد اگر بیشتر از این اصرار کنم فیلم هایی را که از روابط غیراخلاقی و هوسرانی های بی شرمانه در اختیارش است برای خانواده ام ارسال می کند! حالا دیگر چاره ای جز سکوت نداشتم و آینده ای تاریک و وحشتناک را برای خودم تصور می کردم، تاوان سختی را برای این عشق خیابانی داده بودم و آن زمانی که لبخندزنان به لانه های مجردی می رفتم تا طعمه ای برای هوسرانی باشم باید لحظه ای هم به این روزهای رسوایی می اندیشیدم و ... خلاصه تصمیم گرفتم بیشتر از این بازیچه افکار پوچم نشوم و از پدر و مادرم کمک بخواهم که باز هم در روزهای فلاکت و بدبختی تنها یار و رفیقم هستند. قصد داشتم ماجرا را با مادرم در میان بگذارم اما قبل از آن برای آخرین بار سراغ بابک رفتم تا به من رحم کند. با آن که می دانستم حتی اگر با یکدیگر ازدواج هم بکنیم این زندگی دوامی نخواهد داشت ولی برای جلوگیری از یک رسوایی و آبروریزی خانوادگی چاره دیگری نداشتم. در عین حال وقتی بابک از قصد من آگاه شد مرا در همان خانه زندانی کرد تا این که چهار روز بعد با پیگیری های پدر و مادرم از چنگ بابک رها شدم و به کلانتری آمدم. حالا هم اگرچه نمی توانم از شدت شرم به چهره اطرافیانم نگاه کنم و آینده ام نیز نابود شده است، ولی باز هم به دختران جوان توصیه می کنم حداقل از سرنوشت تلخ من درس عبرت بگیرند اما ای کاش...

شایان ذکر است، با صدور دستوری ویژه از سوی سرگرد مهدی کسروی (رئیس کلانتری نجفی) عملیات دستگیری بابک در پی شکایت دختر جوان آغاز شد و این پرونده در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی های روان شناختی قرار گرفت.

 

جسد 2 نوجوان گمشده همدانی پیدا شد
2 نوجوان همدانی به طرز هولناکی به کام مرگ فرو رفتند.
ساعت ۱۸ و ۴۸ دقیقه جمعه ۱۹ شهریورماه سامانه ۱۲۵ همدان با دریافت گزارشی مبنی بر غرق شدن دو نوجوان در سد اکباتان بلافاصله یک تیم تخصصی غواصی را به همراه معاون عملیات سازمان به محل حادثه اعزام کرد.
امدادگران آتش نشانانی که به سرعت خود را به محل حادثه رسانده بودند پس از ارزیابی اولیه بلافاصله با استفاده از تجهیزات تخصصی غواصی وارد آب شده و عملیات جستجو را آغاز کردند.

غواصان آتش‌نشانی با تمام توان و با استفاده از شیوه‌های تخصصی امداد و نجات دراب، عملیات جستجو را دنبال کردند و دقایقی پس از آغاز عملیات با وجود سردی آب و تاریکی هوا که عملیات را با دشواری روبرو کرده بود جسد دو نوجوان حدود ۱۷ ساله را از آب بیرون کشیدند.

آتش‌نشانان پس از خارج کردن اجساد کماکان در صحنه حادثه حضور دارند تا مسئولان قضایی در محل حضور یافته و تدابیر لازم را برای طی مراحل قانونی عوامل اتخاذ کنند.

رکنا

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در شنبه, 20 شهریور 1400 14:34

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 28,907
یورو 32,593
پوند 38,602
یوان چین 4,578
دینار عراق 202
دینار کویت 96,900
درهم 7,872
لیر 2,190
سکه بهار آزادی 12,351,000
سکه امامی 12,556,000
نیم سکه 6,550,000
ربع سکه 3,800,000
سکه 1 گرمی 2,320,000
طلای 24 عیار 1,668,100
طلای 18 عیار 1,251,100
طلا مثقالی 5,422,000
طلا اونس 179
بیت کوین 1,619,706,328
اتریوم 138,637,972
مابقی ارزها
دلار کانادا 22,930
دلار استرالیا 20,810
دلار نیوزلند 20,060
دلار سنگاپور 21,400
دلار هنگ کنگ 7,030
ریال عربستان 8,451
ریال قطر 8,100
ریال عمان 75,980
فرانک سوییس 31,850
کرون سوئد 3,251
کرون دانمارک 4,580
کرون نروژ 3,225
دینار بحرین 77,100
لیر سوریه 81
روپیه هند 400
روپیه پاکستان 180
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 58
لاری گرجستان 9,430
رینگیت مالزی 3,810
بات تایلند 880
افغانی 310

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش