text1

چهارشنبه, 02 فروردين 1402-

بسته حوادث 24 اسفند

افشای راز قتل دلخراش نوجوان کرولال

جوان موتورسواری که نوجوان کرولال را در یکی از روستاها به طرز دلخراشی به قتل رسانده بود، صبح روز گذشته در حضور قاضی ویژه قتل عمد لب به اعتراف گشود و راز این جنایت وحشتناک را فاش کرد.

 

بسته حوادث اصلاحی

 

صبح ششم اسفند، یکی از اهالی روستای قازقان از توابع بخش رضویه مشهد عازم پاسگاه انتظامی شد و با چهره ای نگران از گم شدن پسر نوجوانش خبر داد. او به نیروهای انتظامی گفت: پسر ۱۴ ساله ام که کرولال است از روز گذشته که در یک مجلس عروسی روستا شرکت کرده بود به منزل نیامد و جست وجوهای ما نیز برای یافتن او فایده ای نداشت. در حالی که پرونده فقدانی برای نوجوان مذکور تشکیل شده بود، عصر همان روز یکی از اعضای شورای روستا هنگام عبور از کنار تپه های پشت روستا ناگهان با جسد خون آلودی روبه رو شد و بلافاصله ماجرا را به پلیس ۱۱۰، گزارش داد.

 

دقایقی بعد مشخص شد جسد مربوط به نوجوان کرولال گم شده است. بدین ترتیب نیروهای انتظامی با حفظ صحنه جرم مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند. طولی نکشید که با حضور قاضی دکتر صادق صفری و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در محل کشف جسد، تحقیقات گسترده قضایی در این باره آغاز شد. بررسی ها نشان می داد عامل یا عاملان جنایت، گلوی نوجوان مذکور را به طرز وحشتناکی بریده اند و ضرباتی نیز بر دیگر نقاط بدن وی وارد آورده اند.

 

در ادامه تحقیقات یک دستگاه گوشی تلفن همراه، غلاف چاقوی کوچک، و گردنبندی به رنگ زرد و سفید از جیب های مقتول در حالی کشف شد که سمعک وی نیز در کنار جسد افتاده بود اما در همین حال صفحه کیلومترشمار و قاب کله چراغ یک دستگاه موتورسیکلت نیز در اطراف جسد قرار داشت که نشان می داد عامل یا عاملان جنایت با استفاده از موتورسیکلت به محل درگیری آمده اند و نوجوان مذکور را در یک نزاع نابرابر به قتل رسانده اند.

 

همزمان با ثبت اظهارات برخی از اهالی روستا که تعداد زیادی از آنان در محل کشف جسد تجمع کرده بودند، قاضی دکتر صفری دستورات ویژه ای را برای شناسایی عوامل مرتبط با این پرونده جنایی و انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر کرد و این گونه تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی برای ردیابی عامل یا عاملان جنایت ادامه یافت.

 

پس از بررسی محتویات گوشی تلفن همراه مقتول و همچنین بازبینی دوربین های ترافیکی جاده ای، سرنخ هایی از یک جوان موتورسوار به دست آمد که آثاری از موتورسیکلت وی در صحنه جنایت وجود داشت ، بنابراین جوان مذکور که «سجاد- ب» نام دارد با دستورات محرمانه قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و به طور نامحسوس تحت تعقیب قرار گرفت اما جوان ۲۲ ساله یاد شده که متوجه ماجرا شده بود به مکان نامعلومی گریخت. با وجود این تحقیقات کارآگاهان همچنان در یکی از روستاهای اطراف محل وقوع قتل، ادامه داشت تا این که متهم عرصه را بر خود تنگ دید و با مراجعه به مراکز انتظامی خود را تسلیم قانون کرد.

 

با انتقال وی به پلیس آگاهی، بررسی های تخصصی با راهنمایی های قاضی ویژه قتل عمد توسط سروان عظیمی مقدم (افسر پرونده) آغاز و راز این قتل دلخراش فاش شد. متهم مذکور که صبح روز گذشته به شعبه ویژه پرونده های جنایی هدایت شده بود درباره این ماجرا ادعا کرد: آن روز وقتی از مجلس عروسی بیرون آمدیم، «رضا- ع» (مقتول) از من خواست او را به کنار تپه های پشت روستا برسانم. من هم او را سوار موتورسیکلت کردم و به مکانی خلوت در اطراف روستای قازقان بردم. وقتی آن جا رسیدیم او یک بطری مشروب را از داخل پیراهنش بیرون آورد و به من هم اصرار کرد تا همراه او مشروب بخورم ولی به او گفتم من توبه کرده ام و دیگر مشروب نمی خورم!

 

متهم به قتل ۲۲ ساله ادامه داد: وقتی آن نوجوان ۱۴ ساله به علت مصرف مشروب حال طبیعی خود را از دست داد و گیج شد ناگهان چاقویش را بیرون کشید و با آن ضربه ای به سرم زد! من هم قصد داشتم چاقو را از دستش خارج کنم که به شدت مقاومت می کرد. در همین گیر و دار بود که در یک لحظه تیغه چاقو به گلویش خورد و روی زمین افتاد اما من قصد کشتن او را نداشتم!

 

گدر این هنگام مقام قضایی پرسید شما که قصد قتل نداشتید و مدعی هستید که چاقو هم اتفاقی به گلوی نوجوان خورد، پس چرا با اورژانس تماس نگرفتید یا او را به بیمارستان نرساندید؟ متهم پاسخ داد: ترسیده بودم!!

 

اگرچه اعترافات متهم درباره انگیزه وقوع جنایت قانع کننده نیست اما وی با صدور دستوری از سوی قاضی دکتر صفری در اختیار کارآگاهان اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت تا بررسی های بیشتری درباره ابعاد مختلف این جنایت تکان دهنده و زوایای پنهان آن انجام شود.

 

گلوله باران دوست قدیمی جلوی آرایشگاه مردانه با کلاشینکف

پسر جوان که در اقدامی انتقام‌جویانه دوستش را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود از سوی قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص محکوم شد.

 

رسیدگی به این پرونده از اردیبهشت سال گذشته با گزارش قتل پسر جوانی با شلیک 4 گلوله آغاز شد. با حضور مأموران در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد که مقتول به نام شهرام از سوی فردی که سوار بر خودروی پژو 405 بوده هدف گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده است.

 

مأموران در نخستین گام با رصد دوربین‌های مداربسته پلاک خودرو را پیدا کرده و مشخص شد متعلق به زنی میانسال است. اما وقتی به اداره پلیس احضار شد گفت: روز حادثه خودرو در اختیار پسرم بوده است. به این ترتیب پسر وی بازداشت شد و در تشریح ماجرا گفت: روز حادثه از محله مان رد می‌شدم که دوستم کریم را دیدم. او قبلاً در یک درگیری زخمی شده بود و چند هفته‌ای در بیمارستان بود.

 

کریم از من خواست تا او را به خانه شان برسانم. قبول کردم و روی صندلی عقب نشست اما دقایقی بعد در خیابان شهرام را دیدیم. ناگهان کریم از داخل ساکی که همراهش بود اسلحه‌ای بیرون آورد و به شهرام شلیک کرد و بعد هم من از ترسم به سرعت از محل حادثه گریختم و او را به خانه شان رساندم و رفتم. من بی‌گناهم و نقشی در این جنایت نداشتم.

 

وقتی کریم بازداشت شد به قتل شهرام اعتراف کرد و گفت: یک ماه قبل سرموضوعی با شهرام اختلاف پیدا کردیم و او با چاقو مرا تا پای مرگ برد. وقتی از بیمارستان بیرون آمدم تصمیم گرفتم انتقام بگیرم به همین خاطر یک اسلحه کلاشنیکف به مبلغ ۲۰ میلیون تومان خریدم و همیشه همراهم بود تا اینکه آن روز شهرام را دیدم و او را کشتم.

 

پس از اعترافات متهم و تکمیل تحقیقات پرونده برای رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه مادر قربانی درخواست قصاص کرد.سپس کریم به جایگاه رفت و گفت: من قصدم کشتن شهرام نبود و فقط می‌خواستم او را ادب کنم.

 

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده، کریم را به قصاص و راننده خودرو را به خاطر معاونت در قتل به 25سال حبس محکوم کردند.

شهر خبر

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در چهارشنبه, 24 اسفند 1401 16:45

 

 apple1  tel11  insta1
 وب اپلیکیشن  گوگل پلی 3  بازار2
بله2 ایتا  

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش